مجموعه ویتاراد شما را به خرید بهترین محصولات انگور و کیوی و خیار و… دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

خیار سبز صادراتی | صادرات انواع خیار گلخانه ای

آنچه در این مقاله می خوانید...

استان های تولید کننده خیارتولید خیار در محیط گلخانهصادرات خیار سبز به روسیه
انواع خیار گلخانه ای

صادرات انواع خیار سبز صادراتی گلخانه ای به بیش از ۵ کشور خارجی انجام می شود که مهم ترین بازار آن می توان به عراق و روسیه اشاره کرد.

خیار گلخانه ای شاید در ایران بذر های مختلفی داشته باشد و هر کدام از گلخانه داران بذر های متفاوتی را زیر کشت ببرند.

اما در کل ما در ایران دو گونه خیار موجود داریم که به خیار گلخانه ای خاردار و ساده شناخته شده هستند.

هر کدام از این دو گونه خیار هم بازار های خارجی خاص خود را دارند که ما در این مقاله راجع به بازار های صادراتی این محصول برای شما خواهیم نوشت.

استان های تولید کننده خیار

مناطق مختلفی از ایران وجود دارد که شهرک های گلخانه ای بزرگی برای خود دارند و راه اندازی کرده اند که بخشی از این گلخانه ها برای تولید خیار سبز صادراتی زیر کشت شده اند.

استان هایی چون

  • یزد
  • کرمان
  • تهران
  • البرز
  • اصفهان
  • هرمزگان
  • فارس
  • خوزستان
  • آذربایجان شرقی

دارای بیشتر سطح زیر کشت این محصول را به خود اختصاص داده اند که همانطور که اشاره کردیم، در هر کدام از این مناطق، بذر های مختلفی از این محصول کشت و برداشت می شود.

تولید خیار در محیط گلخانه

یکی از مزیت های خوب کشت خیار سبز صادراتی در محیط گلخانه این است که محصولات گلخانه ای طول عمر تولید آنها بالاتر است. همچنین ماندگاری محصول نیز نسبت به نوع کشت زمینی نیز بالاتر است.

مهم تر از همه این موارد، شما گلخانه داران محترم باید توجه داشته باشید که برای صادرات، قیمت فروش خیار گلخانه ای همواره به بالاترین نرخ در سطح بازار داخلی و صادرات بوده است که می توانید برنامه اساسی برای افزایش میزان سطح زیر کشت حجم گلخانه های خود داشته باشید.

صادرات خیار سبز به روسیه

کشور روسیه که به عنوان بزرگ ترین بازار صادراتی محصولات مختلف ایران به شمار می رود، سالانه ارقام مختلف از محصولات کشاورزی به این کشور صادرات می شود.

خیار سبز صادراتی نیز بخشی از این محصولات می باشد که خیار خاردار و ساده مشتریان و خواهان بسیار زیادی در کل این کشور دارد.

تقریبا طبق آمار می توان گفت که ۹۰٪ بازار خیار در روسیه، واردات شده از کشور ایران می باشد که از این میزان، بیشترین حجم مربوط به خیار صادراتی خاردار است که از دو منطقه یزد و جیرفت به این بازار صادرات می شود. شرکت بازرگانی ویتاراد با حجم صادرات انبوه به این کشور، سالانه مشتریان زیادی را به خود دیده است و همکاری قابل توجهی نیز با همکاران گلخانه دار در سطح مناطق مختلف کشور داشته است که سعی بر این داریم با همکاری تولیدکنندگان محترم بتوانیم میزان فروش خود را برای صادرات به کشور های هدف خود، افزایش دهیم.

سجاد راد

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره روی دکمه زیر کلیک کنید.

مشاوره و فروش

مجموعه ویتاراد شما را به خرید بهترین محصولات انگور و کیوی و خیار و… دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس بگیرید