مجموعه ویتاراد شما را به خرید بهترین محصولات انگور و کیوی و خیار و… دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

صادرات انواع کیوی شمال

آنچه در این مقاله می خوانید...

روش های نگهداری کیوی صادراتی:استانداردهای لازم برای صادرات انواع کیوی:صادرات انواع کیوی هایوارد:

صادرات انواع کیوی شمال کشور که بیشتر از مناطق مازندران و گیلان می باشد، به کشورهای مختلفی انجام می شود.

اگر مطالب قبلی ما را در زمینه کیوی صادراتی دنبال کرده اید، به این موضوع اشاره کردیم که کیوی ایرانی هر سال چند هزار تن از باغات برداشت و به کدام کشورها صادرات می شود.

اما خیلی از مشتریان در کانال تلگرام ما سوالاتی را در زمینه استانداردهای صادراتی برای این میوه پرسیده اند که قصد داریم در این مقاله راجب این موضوع نیز صحبت کنیم.

صادرات انواع کیوی

روش های نگهداری کیوی صادراتی:

دوستان عزیز همانطور که میدانید یکی از معضلات بزرگ در صادرات میوه نگه داشتن کیفیت محصول از برداشت تا رسیدن به مقصد می باشد.

متاسفانه بدلیل عدم آگاهی بسیاری از صادرکنندگان از بسته بندی مناسب و قراردادن در شرایط نامناسب دمایی و استفاده نکردن از روش هایی که ماندگاری آنها را بالا می برد اکثر محصولات با استاندارد لازم تحویل مشتری خارجی نمی شود.

رقبای ایران در صادرات میوه بدلیل داشتن پشتوانه های محکم و آموزش های لازم از ما موفق تر عمل نموده اند بطوریکه جایگاه بهتری در بازار هدف دارند.

روشهای زیادی برای نگهداری میوه و بالا بردن عمر آن وجود دارد که قصد دارم در این مقاله در مورد آنها توضیحاتی را ارائه نمایم.

مهمترین واکنش فیزئولوژیک میوه که تحت تاثیر قرار می گیرند ، تنفس و تولید اتیلن می باشد.

میوه و سبزیجات به دلیل داشتن رطوبت زیاد فسادپذیر بوده و در دوره پس از برداشت بطور متوسط 35 درصد از محصولات کشاورزی در ایران ضایع می گردد.

ضایعات در سه مرحله پیش از برداشت ، برداشت و پس از برداشت روی می دهد ولی قسمت عمده ضایعات مربوط به مراحل برداشت و پس از آن رخ می دهد.

صادرات انواع کیوی
مهمترین واکنش فیزئولوژیک میوه که تحت تاثیر قرار میگیرند ، تنفس و تولید اتیلن می باشد.

تنفس فرایندی است که بوسیله آن مواد آلی ساده تجزیه شده و انرژی آزاد می شود و بدلیل تسریع پیری ، کاهش ارزش غذایی برای مصرف کننده ، کاهش طعم و کاهش وزن باعث کاهش کیفیت محصول میگردد.
در سالهای اخیر ترکیب جدیدی بنام اونیک به لیست موارد مربوط به افزایش عمر انباری و حفظ کیفیت محصولات کشاورزی افزوده شده است.

این ماده علی رغم داشتن ساختمانی شبیه اتیلن ، خاصیت ضد اتیلنی از خود نشان داده و باعث بهبود کیفیت بسیاری از محصولات کشاورزی خصوصا کیوی و افزایش عمر پس از برداشت آن می شود.

علاوه بر تاثیر گذاری از پایداری بیشتر نیز برخوردار است و بطور چشم گیری برای ذخیره سازی و حفظ کیفیت میوه و سبزیجات موثر است .

صادرات انواع کیوی

اونیک گیرنده های اتیلن موجود در سلول ها را به طور دائمی اشغال نموده و در نتیجه اتیلن غیر فعال می شود و کلیه فرایندهای مرتبط با رسیدن میوه حتی تولید اتیلن را کاهش می دهد. میل ترکیبی اونیک برای اتصال به گیرنده ها 10 برابر بیشتر از اتیلن می باشد.
در پست های بعدی در مورد مزایای استفاده از اونیک و روش تهیه آن در ایران توضیح خواهم داد که به شکل معجزه آسا مشکل اصلی صادرکنندگان را حل نموده است.

استانداردهای لازم برای صادرات انواع کیوی:

برای صادرات هر میوه ای نیاز هست تا یک سری استانداردهایی رعایت بشه تا بتوان به کشورهای مختلف دنیا محصولات خود را معرفی نمود.

کیوی هم یکی از این میوه ها می باشد که در فایل زیر می توانید با کلیک کردن روی تصویر زیر دانلود و مطالعه نمایید.

میزان قند کیوی، پایین بودن درصد آفات، کالیبر بندی مناسب و بسته بندی صادراتی از مهم ترین استانداردهای لازم برای صادرات می باشد.

صادرات انواع کیوی

صادرات انواع کیوی هایوارد:

انواع کیوی در ایران در دو نوع هایوارد طلایی و سبز می باشد که نوع هایوارد سبز از باغات مناطقی چون

  • تالش
  • آستارا
  • تنکابن

بالاترین میزان برداشت را داشته اند.

نوع هایوارد طلایی هم که ۱۰٪ کیوی برداشت شده در ایران می باشد، اغلب در منطقه تنکابن برداشت می شود که خوشبختانه با شروع صادرات این میوه، بازرگانان مختلفی از کشورهای

  • روسیه
  • هند
  • اوکراین
  • قزاقستان
  • کشورهای عربی حوزه خلیج فارس
  • و برخی از کشورهای اروپایی

سفارشات خرید خود را اعلام می کنند.

سجاد راد

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره روی دکمه زیر کلیک کنید.

مشاوره و فروش

مجموعه ویتاراد شما را به خرید بهترین محصولات انگور و کیوی و خیار و… دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

0

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

Call Now Buttonتماس بگیرید