مجموعه ویتاراد شما را به خرید بهترین محصولات انگور و کیوی و خیار و… دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

صادرات پرتقال مازندران

آنچه در این مقاله می خوانید...

صادرات پرتقال مازندارنبهترین پرتقال مازندران امسالبسته بندی انواع پرتقال ایرانقیمت فروش پرتقال تامسون ناول
صادرات پرتقال مازندران

صادرات پرتقال مازندران هر سال به بیش از ۲۰ کشور انجام می شود که عمده بازار های پرتقال این منطقه بیشتر، از کشور های اروپای شرقی و حاشیه خلیج فارس هستند.

پرتقال تامسون ناول، نافی، واشنگتن و والنسیا از عمده تولیدات باغداران محترم مازندران هست که بیش از ۱۵۰۰۰ تن سالانه از این گونه پرتقال به بازار های خارجی به فروش می رسند.

هر کدام از این واریته ها در فصل و زمان های متفاوت از سال از سطح باغات برداشت می شوند که طعم هر کدام نیز متفاوت از هم می باشند.

صادرات پرتقال مازندارن

بهترین پرتقال مازندران امسال

اگر بهترین پرتقال مازندران را در سال جاری از نظر طعم و حجم صادرات بخواهیم آنالیز کنیم، می توانیم تامسون ناول و والنسیا را معرفی کنیم. هر سال صادرات پرتقال مازندران بیشتر از این دو گونه انجام می شود که جایگاه قابل توجهی در برخی از کشور های هدف داشته است.

فروش پرتقال والنسیا در سال ۲۰۲۰ حدود ۳۰٪ افزایش داشت که این میزان افزایش، بیشتر از بازار روسیه نشات گرفت که کشش بازار پرتقال در این کشور بالا رفت.

خوشبختانه در سال جاری، شهروندان این کشور طعم پرتقال های ایرانی را نسبت به سایر کشور ها ارجهیت دادند و این باعث شد که خرید پرتقال ایران در بازار کل روسیه از سمت شهروندان این کشور افزایش چشمگیری داشته باشد.

در حال حاضر انواع مختلف از پرتقال ایران به کشور هایی چون

  • روسیه
  • قزاقستان
  • قرقیزستان
  • اوکراین
  • عراق
  • قطر
  • کویت
  • قطر
  • عمان
  • کویت

صادرات می شود که همانطور که اشاره کردیم، کشور های روسیه، عراق، قطر و عمان بالاترین میزان خرید را از صادرکنندگان ما داشته اند.

بسته بندی انواع پرتقال ایران

یکی از دلایل اصلی که باعث شده هر سال بر میزان فروش و صادرات پرتقال مازندران افزوده شود، بسته بندی و رعایت استاندارد های آن بوده است.

اگر آمار صادرات سال های قبل را ملاحظه کنید و همینطور نحوه سورت و بسته بندی پرتقال در آن سال ها را آنالیز بکنید، متوجه خواهید شد که در این دو سال اخیر، سورتینگ داران در سطح کشور، به خوبی بازار کشور های هدف را بررسی کرده اند و به خوبی می دانند که چه کشوری، چه نوع بسته بندی و چه سایزی از پرتقال را نیاز و کشش دارد.

رعایت همه این موارد باعث شده تا خوشبختانه میزان فروش باغداران در سطح باغات نیز افزایش یابد. در حال حاضر انواع مختلف از پرتقال ایران که از باغات نواحی مختلف استان های شمالی و جنوبی برداشت می شود، در بسته بندی های سبدی دو ردیفه و سه ردیفه انجام می شود که قیمت تمام شده این محصول در این سبدها پایین تر از بسته بندی کارتنی در می آید.

اما با توجه به اینکه کشور های رقیب در صنعت بسته بندی سرمایه گذاری خوبی کرده اند، همواره حجم فروش آنها در سطح بازار های هدف خارجی بالاتر از ایران بوده و حتی قیمت فروش پرتقال آنها به نسبت بیشتر از پرتقال ایران بوده است.

حال اگر محصولات خود را از حالت سبدی به بسته بندی کارتنی تغییر بدیم، یقینا خواهیم توانست بازار های جدید و بزرگی را جذب خود کنیم که در این مورد در مقاله های بعدی بیشتر اشاره خواهیم کرد.

قیمت فروش پرتقال تامسون ناول

در سال ۲۰۲۰ قیمت فروش پرتقال تامسون ناول که عمده برداشت آن از باغات استان مازندران صورت می گیرد، به بیش از ۷۰۰۰ تومان در باغات رسیده بود که بعد از برداشت و شروع صادرات، این قیمت به بیش از ۱۴۰۰۰ تومان در سطح سردخانه ها نیز رسید که نسبت به سال های قبل افزایش خوبی داشت.

مجموعه ویتاراد با در اختیار داشتن حجم قابل توجهی از باغات وسیع در ساری و قائمشهر، هر سال این توانایی را داشته که بتواند هم سفارش مشتریان صادراتی خود را تامین کند و هم اینکه بتواند صادرات بالای به اغلب کشور های هدف خود داشته باشد.

قیمت رقابتی و رعایت کیفیت و نوع سورت، دلیل اصلی موفقیت این مجموعه در زمینه فروش و صادرات پرتقال ایران خصوصا مازندران داشته است.

سجاد راد

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره روی دکمه زیر کلیک کنید.

مشاوره و فروش

مجموعه ویتاراد شما را به خرید بهترین محصولات انگور و کیوی و خیار و… دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Buttonتماس بگیرید