مجموعه ویتاراد شما را به خرید بهترین محصولات انگور و کیوی و خیار و… دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

قیمت انواع سیب

آنچه در این مقاله می خوانید...

بازار کدام سیب بهتر است؟قیمت انواع سیبحجم برداشت سیب درجه یکصادرات سیب ایران به اندونزی

با آغاز برداشت سیب از باغات ایران، قیمت انواع سیب درختی قرمز و طلایی از ۱۰۰۰۰ تا ۱۲۰۰۰ تومان برای بازارهای صادراتی به فروش می رسد.
البته نرخ های پایین تری نیز برای این سیب‌ها وجود دارد که ممکن است سایز و رنگ آنها و همینطور ناحیه برداشت این سیب ها متفاوت باشد ولی سیب هایی که کیفیت بالایی برای صادرات داشته باشند همواره قیمت انواع سیب بالاتری نیز نسبت به سایر سیب ها داشته اند.

سیب قرمز و سیب طلایی با این نرخ فروش اغلب در سبدهای پلاستیکی دو ردیف و سه ردیفه بسته بندی می شوند که به صورت دست چین شده از سایز ۱۲۰ گرم به بالا می باشد.
اما چنانچه برای بازار های خارجی مشتریان و خریداران خواهان خرید سیب ایران با بسته بندی های کارتونی داشته باشند قیمت انواع سیب تمام شده برای این نوع بسته بندی ها حدود دو هزار تومان نسبت به بسته بندی سبدی افزایش می یابد.
در مطالب گذشته اشاره کردیم که قیمت کاغذ در ایران نسبت به مواد اولیه پتروشیمی بالاتر است به همین خاطر قیمت انواع سیب تمام شده در بسته‌بندی کارتونی همواره گران‌تر از بسته‌بندی سبدهای پلاستیکی بوده است.

بازار کدام سیب بهتر است؟

طبق آمار سازمان امور گمرکی ایران و همچنین اتحادیه سردخانه داران در استان های مختلف، بیشترین حجم برداشت مربوط به سیب های پاییزه رد دلیشز و گلدن دلیشز بوده است و از بین این دو نوع واریته، سیب قرمز بالاترین حجم برداشت از باغات سراسر مناطق ایران داشته است.
این میزان برداشت طبیعتاً نشان دهنده کشش بازارهای صادراتی بوده است. در واقع مشتریان و خریداران خارجی بیشترین نوع از سیب هایی که از بازار ایران اقدام به خرید کرده اند مربوط به سیب طلایی و سیب قرمز بوده است.

اما اگر بخواهیم در مورد سیب زرد و سیب قرمز، بازار آنها را بسنجیم می توانیم بگوییم که هر سال کشورهای عمده خریدار سیب ایران بیشترین درخواست خود را برای سیب قرمز اعلام می‌کنند که از جانب مشتریان کشورهای

  • روسیه
  • آلمان
  • هند
  • اندونزی
  • بنگلادش
  • انگلیس

بوده است و همین موضوع باعث شده است تا تقریباً ۷۰ درصد سردخانه های ایران ظرفیت نگهداری سیب های قرمز را داشته باشند و تنها ۳۰ درصد سیب های صادراتی ایران از نوع سیب زرد بوده است.

قیمت انواع سیب

قیمت انواع سیب

در بازار ایران قیمت انواع سیب نسبت به طعم آن و منطقه برداشت متفاوت است حتی نوع سیب نیز از دید شهروندان ایرانی در قیمت خرید آنها می‌تواند تاثیر گذار باشد از این رو بازار سیب طلایی در مراکز عمده فروشی ایران قیمت انواع سیب بالاتری داشته است. در واقع خواهان سیب طلایی در ایران بسیار بیشتر از سیب قرمز است که می توان گفت که تضاد بازارهای خارجی بوده است.

حجم برداشت سیب درجه یک

در سال ۱۴۰۰ حجم برداشت سیب در ایران به بیش از ۵ میلیون تن رسیده است اما از این میزان باید فهمید که چه مقدار مربوط به سیب های پاییزه بوده است و از حجم برداشت سیب های پاییزه، چند تن مربوط به سیب های درجه یک می باشد.
مسلماً می دانید که سیب های صادراتی ایران از نوع سیب های درجه یک می باشد که هر سال با قیمت بالاتری نسبت به گرید های مختلف، به بازارهای خارجی صادرات می شود.

طبق بررسی‌ هایی که از سازمان جهاد کشاورزی و همینطور اتحادیه سردخانه داران انجام داده ایم حدود سه میلیون و ۸۰۰ هزار تومان از مجموع سیب های برداشت شده در ایران مربوط به سیب های درجه یک بوده است که حجم بسیار قابل توجهی در این زمینه می‌تواند باشد.
اگر بتوان این میزان برداشت از سیب های قرمز و طلایی درجه یک را برای صادرات به بازار های خارجی معرفی کرد، یقیناً ایران یکی از بزرگترین تولید کنندگان سیب در جهان خواهد بود که قصد داریم در سال جدید بازار های جدیدی را برای سیب ایران به ارمغان آوریم.
قیمت انواع سیب درجه یک هر سال در سطح سردخانه ها به صورت سورت شده و پالت بندی شده با بالاترین نرخ به فروش می‌رسد که کیفیت و ماندگاری آنها نسبت به سایر گرید ها همواره بالا بوده است.

قیمت انواع سیب

صادرات سیب ایران به اندونزی

کشور اندونزی از جمله بازار هایی بوده است که هر سال بعد از کشور هایی همچون آلمان و انگلیس بیشترین واردات سیب را از کشور های مختلف داشته است و این کشور را به یکی از بازار های مهم صادرات سیب تبدیل کرده است.
صادرات سیب ایران در دو نوع رد دلیشز و گلدان دلیشز به بازار بزرگ این کشور در این دو سال اخیر، باعث شده تا شرکت‌ های صادرکننده سیب در ایران نگاه بزرگتری را به بازار اندونزی داشته باشند.

طبق آمار، هر سال این کشور بیش از دو میلیون تن از ارقام مختلف سیب درختی را از کشورهای مختلف تولید کننده سیب در جهان واردات می کند. در ایران نیز حجم صدرات سیب قرمز و طلایی به بازار این کشور در حدود ۱۵۰ هزار تن بوده است که نسبت به مجموع شاخص کل واردات سیب در این کشور حجم قابل تعریفی نیست چرا که کیفیت و طعم سیب ایران همواره در سطح بازارهای خارجی زبانزد بوده است. بنابراین با برنامه‌ریزی درست می توان خریداران بیشتری را از این کشور برای خرید سیب ایران سوق داد و همینطور قیمت انواع سیب درجه یک را نیز با بالاترین نرخ به فروش رساند.

سجاد راد

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره روی دکمه زیر کلیک کنید.

مشاوره و فروش

مجموعه ویتاراد شما را به خرید بهترین محصولات انگور و کیوی و خیار و… دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس بگیرید