مجموعه ویتاراد شما را به خرید بهترین محصولات انگور و کیوی و خیار و… دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

قیمت سیب ایران در بنگلادش

آنچه در این مقاله می خوانید...

ترانزیت تایم صادرات سیب به چیتاگونگاستاندارد های بسته بندی سیبقیمت فروش سیب پاییزه ایرانقیمت سیب ایران در بنگلادش
قیمت سیب ایران در بنگلادش

قیمت سیب ایران در بنگلادش نسبت به سیب هایی که از سایر کشورهای تولید کننده به این کشور وارد می شود ارزان می باشد که طبیعتاً شاید ما توانسته ایم آنطور که دوست داشتیم ورود به بازار بزرگ بنگلادش را مهیا کنیم.
متاسفانه در سال های اخیر اغلب صادر کنندگان سیب درختی در ایران تمرکز خود را به کشورهای همسایه گذاشته‌اند که ارز آوری خوبی برای ما در این زمینه نداشته است و اگر می توانستیم به بازارهای بزرگ تری در اروپا، آسیا و حتی قاره آمریکا ورود پیدا کنیم، شاخص قیمت سیب ایران در بنگلادش مطابق با نرخ جهانی می شد.

بنگلادش یکی از کشورهایی است که دارای بنادر مهم برای واردات انواع محصولات کشاورزی خصوصاً سیب درختی می باشد که هر سال حجم قابل قبولی از این میوه به بندر چیتاگونگ در این کشور صادرات می‌شود.
بندر چیتاگونگ به عنوان بزرگترین بندر و دومین استان بزرگ در کشور بنگلادش به شمار می رود که با داشتن اسکله های مختلف، سالانه شاهد واردات و صادرات انواع محصولات در آن می باشیم.

ترانزیت تایم صادرات سیب به چیتاگونگ

بندر چیتاگونگ در کشور بنگلادش که فاصله مسافتی زیادی با ایران دارد در همسایگی جنوب غربی هندوستان و شمال میانمار قرار دارد که سالانه با شروع صادرات انواع سیب از ایران ، فروش آن برای این کشور نیز آغاز می شود.
فرآیند ارسال از بندرعباس تا بندر چیتاگونگ حدود ۲۰ روز است این مسافت از زمان حرکت کشتی از ایران تا پهلو گرفتن در بندر چیتاگونگ است.

بنابراین نسبت به ترانزیت تایم بین ایران و کشور بنگلادش مسلماً سیب هایی که ماندگاری بالاتری دارند ارسال می شود توجه داشته باشید که شاخص کیفیت سیب ایران در سطح بازارهای جهانی است ولی همانطور که اشاره کردیم در حال حاضر فعلاً نتوانسته ایم به بازار بزرگ ترین واردکنندگان عمده این میوه در جهان ورود پیدا کنیم.

گروه بازرگانی ویتاراد با فعالیت گسترده خود در سال های اخیر به دنبال بازار هایی است که بتواند قیمت فروش خود را برای سیب ایران به نرخ جهانی برساند چرا که همه کشورهایی که از ایران ارقام مختلف از سیب ها را خریداری می کنند، کیفیت و طعم طبیعی سیب های ایرانی اذعان می کنند و اگر بتوانیم گوی سبقت از کشورهای صادر کننده عمده این میوه بگیریم مسلماً ارزش اقتصادی برای سیب ایران در این کشورها افزایش خواهد یافت.

قیمت سیب ایران در بنگلادش

استاندارد های بسته بندی سیب

شما مشتریان خارجی به این نکته توجه داشته باشید که سیب ایران دارای کیفیت فوق العاده و طعم ارگانیک است و عاری از هرگونه آفات است. برخلاف سیب هایی که از سایر کشور های تولیدکننده در کشور شما خرید و فروش می‌شود و طعم خاصی هم ندارند، سیب ایران طعم واقعی خود را دارد شاید به خوبی نتوانسته‌ایم بازاریابی اصولی در کشورهای خریدار سیب درختی داشته باشیم ولی سعی داریم تا بتوانید به مرور زمان محصولات کشاورزی خود را که از نظر بیولوژیکی کاملاً سالم هستند به بازارهای مهم دنیا معرفی کنیم.

شاید یکی از دلایلی که فعلاً نتوانستیم شاخص فروش خود را برای صادرات به کشورهای مهم خارجی افزایش دهیم، تغییر ندادن بسته بندی های محصولات طبق درخواست بازارهای هدف بوده باشد که ما در سال ۲۰۲۱ سیستم سورتینگ مکانیزه را راه اندازی کرده‌ایم و قصد داریم تا نسبت به سفارش شما خریداران خارجی اقدام به سورت و بسته بندی انواع سیب درختی در ایران کنیم.

قیمت سیب ایران در بنگلادش همانند قیمت فروش ما برای کشورهای همسایه است و ما در این چند سال اخیر توانسته ایم تنها به کشورهای چون:
هند
روسیه
کشورهای حوزه خلیج فارس
کشورهای همسایه
و برخی از کشورهای آفریقایی
صادرات کنیم ولی طبق آمار می توان دریافت که بزرگترین وارد کنندگان سیب درختی در جهان از اروپا هستند که آلمان، انگلیس و روسیه بیشترین آمار خرید سیب از کشورهای مختلف هستند و جایگاه ما در این کشورها در حد مطلوب نبوده است.

قیمت سیب ایران در بنگلادش

قیمت فروش سیب پاییزه ایران

ما برای صادرات سیب درختی دو نوع قیمت داریم، ۱- قیمت فروش سیب در ایران و ۲- قیمت جهانی سیب که هر کدام می تواند تاثیر بسزایی در افزایش بازدهی صادرات سیب ایران داشته باشد.
مسلم است که قیمت سیب ایران در بنگلادش نسبت به شاخص قیمت جهانی بسیار پایین است ولی اگر سایر کشورها را مورد بررسی قرار دهید می بینید که سیب هایی که از کشور چین، ترکیه و یا نیوزلند و سایر کشورها در بازارهای جهانی خرید و فروش می‌شود بی طعم هستند ولی همواره قیمت فروش بالاتری نسبت به سیبی ایران دارند.

سیب درختی پاییزه در ایران در دو نوع رد دلیشز و گلدن دلیشز از باغات برداشت می‌شود که بعد از برداشت قیمت آن به حدود بیست سنت می رسد اما قیمت سیب ایران در بنگلادش بیش از ۵۰ سنت است و این معضلی بزرگ برای سیب ایران است که صادرکنندگان ما نتوانسته‌اند بازارهای دیگری را کشف کنند و تمرکز خود را به کشورهای همسایه گذاشته اند.
بازار سیب در کشورهای همسایه کاملا اشباع شده است و صادرات بی رویه سیب ایران به این کشورها باعث می شود تا ارزش صادراتی سیب کاملاً افت کند.
ما به دنبال بازارهای جدیدی هستیم و برای این کار هزینه های زیاد و برنامه های اساسی ایجاد کردیم و مطمئناً خواهیم توانست سیب های ایران را که در دنیا بالاترین کیفیت و طعم واقعی دارد به بازارهای جهانی معرفی و صادرات کنیم.

قیمت سیب ایران در بنگلادش

قیمت سیب ایران در بنگلادش در سال ۲۰۲۱ نسبت به کشورهای اروپایی حدود ۴۰ درصد پایین‌تر خرید و فروش می‌شود و اگر برای کشورهای دیگر نیز با همین سیاست ادامه دهیم، جایگاه خاصی در زمینه تجارت سیب نخواهیم داشت بنابراین همه شرکت‌های بزرگ صادر کننده سیب درختی در ایران می بایست به این موضوع دقت نظر بیشتری داشته باشند تا بتوانند گام‌های بزرگی را در این عرصه بردارند.

سجاد راد

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره روی دکمه زیر کلیک کنید.

مشاوره و فروش

مجموعه ویتاراد شما را به خرید بهترین محصولات انگور و کیوی و خیار و… دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس بگیرید