مجموعه ویتاراد شما را به خرید بهترین محصولات انگور و کیوی و خیار و… دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

قیمت سیب بروجرد

آنچه در این مقاله می خوانید...

میزان برداشت سیب قرمز بروجردشهر های تولید کننده سیب غرب ایرانقیمت سیب بروجرد برای صادرات

قیمت سیب بروجرد در سال ۱۴۰۰ از ۲۵۰۰ تا ۵۰۰۰ تومان در سطح باغات خرید و فروش می‌شود که سیب‌ های درجه دو با نرخ پایین و سیب های درجه یک صادراتی با قیمت سیب بروجرد بالاتری داد و ستد می‌شود.
بروجرد یکی از شهرهای مهم در استان لرستان است که هر سال بیش از ۴۰ هزار تن ارقام مختلف از سیب های پاییزه از باغات آن برداشت می شود که خوشبختانه در این دو سال اخیر سیب این منطقه معرف اغلب صادرکنندگان ایرانی بوده است و شاید در سال‌های گذشته سیب بروجرد برای بازارهای خارجی برند نبوده است.

یکی از بهترین سیب های ایران که طعم بسیار خوبی دارد سیب بروجرد است که اغلب باغداران سیب رد دلیشز و گلدن دلیشز را از باغات خود در حجم بالاتری برداشت می‌کنند. این منطقه به دلیل قرار گرفتن در حومه رشته کوه زاگرس یکی از مناطق عمده تولید کننده سیب با ماندگاری بالا و طعم بی نظیر است و همین موضوع سبب شده است تا در حال حاضر خیلی از صادرکنندگان سیب در ایران، سیب های این منطقه را برای بازارهای هدف خود در کشورهای خارجی انتخاب و خریداری کنند.

قیمت سیب بروجرد

میزان برداشت سیب قرمز بروجرد

همانطور که اشاره کردیم میزان برداشت سیب درختی در منطقه بروجرد در سال ۱۴۰۰ بیش از چهل هزار تن بوده است که از این میزان حدود ۷۰ درصد باغات شامل سیب قرمز پاییزه بوده است چراکه در مقاله‌های گذشته نیز گفته بودیم که عمده سیبی که بازار صادراتی بهتری دارد سیب قرمز است که به ۲۰ کشور همچون

  • هند
  • روسیه
  • قزاقستان
  • ازبکستان
  • کشورهای عضو اتحادیه اروپا
  • کشورهای حوزه خلیج فارس
  • و برخی از کشورهای همسایه

صادرات می شود.

اگر برای خرید سیب بروجرد به این شهر سفر بکنید خواهید دید که باغات بسیار بزرگ در دامنه رشته کوه های زاگرس و همینطور رشته کوه دنا که همواره بهترین سیب از این مناطق برداشت می شود،وجود دارد که حتی علاوه بر کیفیت بالا، طعم سیب های این منطقه نیز فارغ از سایر مناطق سیب خیز در ایران می باشد. شاید کمتر کسی در این سال ها به سیب های این منطقه بهاء می داد ولی در این سه سال اخیر با گسترش باغات و همینطور برند شدن سیب در منطقه بروجرد، سطح سردخانه‌های راه اندازی شده در این شهر نیز افزایش یافته است حتی صنایع تبدیلی نیز در اطراف استان لرستان راه اندازی شده است و این کمک کننده یک تجارت خوب و همینطور حمایت از باغداران برای تولید انبوه انواع سیب درختی خواهد بود.

شهر های تولید کننده سیب غرب ایران

در قسمت غرب نقشه ایران رشته کوه های زاگرس که در فصل زمستان کوههای آن همواره پر از برف بوده است وجود دارد که اغلب ساکنین این شهرها در روستاهای خود باغات وسیع از میوه‌هایی همچون سیب، گیلاس هلو و گردو کاشته اند که میزان کیفیت هر کدام از این میوه ها به دلیل قرار گرفتن در موقعیت جغرافیایی کوهستانی نسبت به سایر مناطق ایران بالاتر بوده است که اگر بخواهیم از مهم‌ترین شهرهای تولید کننده سیب درختی در این نواحی صحبت کنیم می توانیم به:
بروجن
بروجرد
دنا
یاسوج
اشاره کنیم. البته شهرهای دیگری نیز در قسمت های دیگر رشته کوه زاگرس وجود دارد که منتهی به مرکز ایران می شود و ما در این مقاله سعی داریم تا شما را با سیب هایی که از باغات غرب ایران برداشت می شوند آشنا کنیم.

تقریباً در این منطقه زمان برداشت سیب از اوایل پاییز شروع می‌شود و در برخی از مناطق تا ۴۵ روز فرایند برداشت ادامه می‌یابد که تقریباً ۶۰ درصد سیب های این منطقه در سطح سردخانه های استان لرستان و سایر استان ها نگهداری می شود و به نام سیب های منطقه قله دنا شناخته شده هستند و کسانی هم که قصد خرید سیب قرمز و زرد از این مناطق دارند به نام سیب دنا درخواست می کنند.

قیمت سیب بروجرد و شهرهایی که در این منطقه به عنوان منطقه سیب خیز اشاره کردیم نسبت به سایر نواحی قیمت ایده آل تری دارند و شاید یکی از مهم ترین دلیل این موضوع عدم شناخت کافی اغلب صادرکنندگان و حتی خریداران خارجی بوده است که گروه ویتاراد در این سال‌ها توانسته است بیش از ۱۵ هزار تن سیب های این منطقه را به مشتریان خود در کشورهای خارجی به فروش برساند.

قیمت سیب بروجرد

قیمت سیب بروجرد برای صادرات

قیمت سیب بروجرد برای صادرات نیز همانند سیب قرمز رقابتی است و تنها شاید چند شرکت بزرگ صادر کننده سیب در ایران سیب های این منطقه را برای صادرات خریداری می کنند. در این دو سال اخیر شرکت ویتاراد با افزایش صادرات سیب طلایی و قرمز بروجرد توانسته است درخواست های بیشتری را از بازارهای هدف خود دریافت کند چرا که اشاره کردیم کیفیت و ماندگاری سیب بروجرد فوق العاده است. متاسفانه سیب های این منطقه از دید خیلی از کسانی که در زمینه خرید و فروش سیب در ایران فعالیت می‌کنند ناشناخته مانده است.

انواع سیب طلایی پاییزه که از باغات بروجرد و شهرهای اطراف آن برداشت می شود طعم بی نظیری دارد و در اکثر باغات این منطقه سیب های طلایی دارای پوست صاف و شیشه ای که یک طرف آن صورتی رنگ می شود هستند که در مقاله قبلی اشاره کردیم که در ایران قیمت سیب بروجرد طلایی ماتیکی نسبت به همه سیب‌ های ایران بالاترین قیمت سیب بروجرد را دارد.

اما مسئله مهمی که در مورد سیب هایی که در اطراف رشته کوه های زاگرس برداشت می شوند وجود دارد که آن هم سایز سیب می باشد. در اغلب باغات، سیب ها حداکثر تا ۲۰۰ گرم هستند و سایز بین ۱۷۰ تا ۲۰۰ گرم کمترین میزان را داشته و بیشترین سیب هایی که در بسته بندی ها قرار داده می شوند، سایز ۱۲۰ گرم تا ۱۷۰ گرم هستند که ممکن است نسبت به درخواست مشتریان از کشورهای خارجی متفاوت باشد.
به همین خاطر شاید یکی از دلایلی که قیمت سیب بروجرد نسبت به سایر مناطق رقابتی تر است همین موضوع باشد که ما خوشبختانه برای سیب های این منطقه همواره مشتریان خاص خود را داریم و توانسته ایم، همکاری بالفعل با اغلب باغداران نمونه داشته باشیم.

سجاد راد

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره روی دکمه زیر کلیک کنید.

مشاوره و فروش

مجموعه ویتاراد شما را به خرید بهترین محصولات انگور و کیوی و خیار و… دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس بگیرید