مجموعه ویتاراد شما را به خرید بهترین محصولات انگور و کیوی و خیار و… دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

قیمت سیب درختی ایران در پاکستان

آنچه در این مقاله می خوانید...

ارزش صادرات سیب درختی ایران در سال های اخیرزمان برداشت سیب درختی در ایرانصادرات عمده سیب قرمز به لاهور
قیمت سیب قرمز

قیمت سیب درختی ایران در پاکستان همسان با بازار هندوستان است و در چند سال اخیر نرخ این میوه در این کشور حدود به ۲۵۰۰۰ تومان می رسد که قیمت قابل قبولی می تواند برای صادرکنندگان باشد.

پاکستان یکی از کشور هایی بوده است که قبلا به دلیل روابط سیاسی که با کشور هند داشت، سیب ایران از مسیر پاکستان به هند صادرات می شد که به دلیل نداشتن تعرفه گمرکی، بالطبع قیمت تمام شده برای خریداران هندی پایین تر در می‌آمد.

اما در حال حاضر طی این سه سال اخیر این روابط دیگه خوب نبوده و به همین دلیل شاید میزان فروش سیب قرمز ایران به این کشور هم افت محسوسی داشته است.

حتی کشور افغانستان هم یکی از این مشتریان بود که خریداران آن طبق همین روش اقدام به خرید و صادرات سیب ایران به هند را انجام می دادند.

البته تجار افغانی هر سال این فرایند را انجام می دهند ولی کمی حجم آنها برای خرید کاهش داشته است.

قیمت سیب درختی

قیمت سیب درختی

ارزش صادرات سیب درختی ایران در سال های اخیر

در این سال های گذشته که انواع مختلف از سیب های ایران به پاکستان صادرات شده است، سیب قرمز بالاترین میزان فروش را داشته است و سالانه حجم قابل توجهی از این میوه از سردخانه های مختلف کشور به بازار پاکستان ارسال می شود که طبق آماری که بدست آورده ایم، ارزش صادرات ارقام مختلف از سیب های صادراتی ایران به پاکستان به شرح ذیل بوده است:

  • سال ۲۰۱۳ تا ۲۰۱۴ میزان کل ارزش صادراتی ۸۰۰،۰۰۰ دلار
  • سال ۲۰۱۴ تا ۲۰۱۵ میزان کل ۹۵۰،۰۰۰ دلار
  • سال ۲۰۱۵ تا ۲۰۱۶ میزان ارزش کلی ۸۲۰،۰۰۰ دلار
  • سال ۲۰۱۶ تا ۲۰۱۷ ارزش کل معامله ۱،۲۰۰،۰۰۰ دلار
  • سال ۲۰۱۷ تا ۲۰۱۸ میزان کل معامله ۹۸۰،۰۰۰ دلار
  • سال ۲۰۱۸ تا ۲۰۱۹ میزان ارزش کلی ۷۵۰،۰۰۰ دلار
  • سال ۲۰۱۹ تا ۲۰۲۰ میزان کل ارزش صادراتی ۷۰۰،۰۰۰ دلار
  • سال ۲۰۲۰ تا ۲۰۲۱ ارزش صادراتی بالغ بر ۷۲۰،۰۰۰ دلار بوده است

حال می بایست ببینیم که در فصل جدید برداشت و آغاز صادرات سیب درختی ایران، میزان کل معامله چه تغییری می تواند داشته باشد.

همانطور که گفته شد، یکی از مشتریان خوب و بالفعل ما برای فروش سیب قرمز کشور پاکستان بوده است و در سال های اخیر خیلی از تجار این کشور سفر های زیادی را برای همکاری با سردخانه داران و صادرکنندگان داشته اند.

هم قیمت سیب درختی ایران در پاکستان خوب بود و هم قیمت فروش ما در سطح کشور کاملا رقابتی بود و این عامل اصلی سبب همکاری مستمر بین تجار دو کشور داشته است.

قیمت سیب درختی

قیمت سیب درختی

زمان برداشت سیب درختی در ایران

ایران به دلیل داشتن شرایط آب و هوایی مختلف در فصول مختلف همواره ارقام متفاوتی از سیب های درختی از باغات آن برداشت می شود. اما عمده برداشتی که هر سال انجام می شود مربوط به سیب های پاییزه است که عمدتا سیب درختی قرمز و طلایی است.

در برخی از مناطق ایران این سیب ها از اواخر شهریور ماه برداشت می شود و در بعضی شهر ها هم باغداران از مهر ماه شروع به چیدن سیب های خود می کنند.

قیمت سیب درختی ایران در پاکستان در همان روز های اول برداشت تقریبا معلوم است و زمان فروش این سیب ها نیز برای این کشور توسط بازرگانان این کشور و صادرکنندگان ایران در همان زمان چیدن سیب ها مشخص می شود.

ما با در اختیار داشتن روابط خوب با اغلب باغداران در نواحی مختلف ایران، این امکان ا به وجود آورده ایم که با بررسی های دقیق صورت گرفته مبنی بر اینکه سیب کدام منطقه برای صادرات خیلی خوب است، بتوانیم نسبت به سفارش مشتریان خارجی مرغوب ترین سیب ها را برای آنها معرفی کنیم.

طبق همین فرایند ما هر سال صادرات خوبی به کشور پاکستان داشته ایم، خوشبختانه قیمت سیب درختی ایران در پاکستان نسبت به نوع کیفیت سیب ها بسیار راضی کننده بوده است.

قیمت سیب درختی

صادرات عمده سیب قرمز به لاهور

صادرات عمده سیب قرمز به لاهو پاکستان دیدگاه بیشتر باغداران ایرانی را به بازار این کشور عوض کرده است. در زمان برداشت بیشتر کشاورزان در ایران منتظر حضور بازرگانان این کشور در سطح باغات هستند که معمولا توسط همکاران ایرانی خرید قابل توجهی از سطح باغات می کنند.

فروش سیب قرمز برای پاکستان در گرید های مختلفی انجام می شود. با توجه به جمعیت زیادی که این کشور دارد، معمولا گرید های مختلفی از این میوه توسط خریداران پاکستانی خریداری می شود.

قیمت سیب درختی ایران در پاکستان نسبت به همین نوع کیفیت سیب ها، همواره متغییر بوده است. شاید بسته بندی همه این سیب ها یکسان باشد ولی از نظر رنگ، سایز طبیعتا متفاوت است و قیمت فروش آنها در سطح باغات ایران نیز متفاوت از هم بوده است.

شرکت بازرگانی ویتاراد با همکاری مشتریان خود در این کشور هر سال بیش از ۲۰۰۰ تن از سیب های قرمز ارومیه را از سطح سردخانه ۸۰۰۰ تنی خود در اختیار آنها قرار می دهد.

خریداران محترم در کشور پاکستان، افغانستان و هند که از مشتریان بالفعل ما برای خرید انواع سیب درختی هستند، اعلام می کنیم که این شرکت آمادگی خود را جهت همکاری در این زمینه و سورت و بسته بندی را برای شما با رقابتی ترین قیمت انجام خواهد داد.

قیمت سیب درختی

سجاد راد

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره روی دکمه زیر کلیک کنید.

مشاوره و فروش

مجموعه ویتاراد شما را به خرید بهترین محصولات انگور و کیوی و خیار و… دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Buttonتماس بگیرید