مجموعه ویتاراد شما را به خرید بهترین محصولات انگور و کیوی و خیار و… دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

قیمت سیب درختی صادراتی | توزیع و صادرات انواع میوه و تره بار

آنچه در این مقاله می خوانید...

مناطق سیب خیز ایران:انواع سیب درختی در ایران:قیمت سیب درختی ارومیه و اشنویه:قیمت سیب درختی سمیرم و مراغهکشورهای واردکننده سیب ایراناستاندارد IFF برای صادرات چیستصادرکنندگان برتر سیب درختیبزرگترین کشورهای تولیدکننده سیب درختیمرکز پخش و فروش سیب درختی
قیمت سیب صادراتی

قیمت سیب درختی صادراتی را توزیع کننده های مختلف در بازار عرضه می دارند. در این میان صارد کننده های میوه و تره بار نیز دقت زیادی به فروش انواع سیب در بازارهای جهانی داشته و بهترین نوع آن را راهی بازار می کنند.

قیمت سیب درختی صادراتی

قیمت  هر کیلو سیب درختی صادراتی در سال ۹۷ حدود ۲۵۰۰ تومان بود که رشد حدود سه برابری آن را شاهد بودیم در ادامه قیمت انواع سیب درختی صادراتی اشاره خواهیم کرد. چنانچه دنبال سیب درختی سرامد و ممتاز صادراتی هستید، شهرهای در ایران وجود دارند که به عنوان قطب سیب کشور شناخته شده هستند.

بخوبی آگاه هستیم که هر نوع سیبی را نمیتوان صادر کرد، صادرات باید پیرو استانداردهای لازم برای ارسال به کشورهای مختلف باشد. به عنوان نمونه سیب قرمز هر چند سفت و پر رنگ باشد و شکل ناهمگون نداشته باشد، قابل قبول تر خواهد بود و بازار بهتری دارد.

قیمت سیب درختی صادراتی

مناطق سیب خیز ایران:

ایران به عنوان قطب اصلی تولید سیب در جهان، سالانه بالغ بر ۵ میلیون تن سیب برداشت و به بازارهای خارجی صادرات میکند.

شهرها و مناطقی که قطب صادرات سیب ایران محسوب میشوند.

 • ارومیه
 • اشنویه
 • مراغه
 • میانه
 • سمیرم
 • شیراز
 • دماوند

قیمت عمده سیب

انواع سیب درختی در ایران:

سیب درختی با تنوع گوناگون در ایران وجود دارد، که بیشترین  نوع آن،  رد دلیشز و گلدن دلیشز می باشد که در ایران بنام های لبنانی قرمز و زرد معروف هستند.

سیب گرانی اسمیت ( سبز فرانسه )، گالا و فوجی نیز از تولیدات باغداران مناطق سیب خیز کشور به شمار می روند.

قیمت سیب درختی ارومیه و اشنویه:

قیمت سیب درختی در بعضی از مناطق ارومیه و اشنویه بالای ۳۰۰۰ تومان در باغ ها معامله میشد، این میزان با احتساب ۱۰۰۰ تومان هزینه های جانبی اعم از هزینه های ( کارگری، سبد، کاغذ و پوشال، نگهداری در سردخانه ) به قیمت ۴۰۰۰ تومان میرسد.

البته این قیمت تنها برای سیب قرمز است و طبیعتا سیب زرد در بازار ایران فروش بیشتری نسبت به سیب قرمز رنگ  را دارد و هر ساله قیمت سیب زرد بیشتر میشود و در بازار به فروش می رسد. خصوصا اگر سیب زرد ماتیکی باشد که طالب بیشتری برای بازار داخلی و بازارهای خارجی دارد.

تصور کنید که اگر سیب قرمز یا زرد بعد از برداشت، و قرار گرفتن در سردخانه  به قیمت ۴۰۰۰ تومان به اضای هر کیلو برای باغدار تمام شود و چنانچه وضعیت ارزهای خارجی نظیر دلار به همین منوال پیش برود  و بر روی نوسانات قیمت محصولات در بازار  تاثیر خود را حفظ کند احتمال اینکه قیمت سیب به بیش از ۷۰۰۰ تومان برسد خیلی زیاد است.

ما با کمک گرفتن از خداوند منان و تلاش و ممارست درنظر داریم تا مرغوب ترین و خوش رنگترین  سیب صادراتی را با بسته بندی شکیل و زیبا در اختیار خریداران محترم قرار دهیم.

قیمت سیب درختی صادراتی

قیمت سیب درختی سمیرم و مراغه

سیب درختی سمیرم و مراغه نیز بالاترین نرخ فروش در باغ را تجربه کرده اند، بطوری که در اوایل برداشت قیمت تا بالای ۵۰۰۰ تومان نیز رسید. دو شهر مراغه و سمیرم که  پرچم دار مرغوب ترین و با کیفیت ترین سیب های درختی  ایران هستند، هر ساله در بازار داخلی و صادرات بالاترین قیمت فروش را داشته اند.

به نظر می رسد که قیمت سیب قرمز و زرد این دو منطقه بیش از ۷۰۰۰ تومان خرید و فروش شوند.

با توجه به اینکه شرکت بازرگانی ویتاراد صرفا در زمینه صادرات میوه فعالیت دارد، هر ساله رقابتی ترین قیمت را در اختیار خریداران داخلی و خارجی قرار داده است.

قیمت سیب درختی صادراتی

کشورهای واردکننده سیب ایران

شوربختانه علی رغم اینکه ایران بزرگ ترین تولید کننده سیب درختی در جهان است،اما در ضمینه ی صادرات موفق عمل نشده.

بسیاری از کشورهای رقیب توانسته اند با اصول و رعایت برخی از استانداردها گوی سبقت را از ما بگیرند.

کشورهای که به آنها صادرات انجام میدهیم ، درصد خیلی کمی از بازار سیب آنها را توانسته ایم قبضه و در اختیار بگیریم که از  مسولان زیربت میخواهیم  تلاش بیشتری را در این ضمینه انجام دهند، تا ایران به جایگاه بهتری در بازارهای جهانی دست پیدا کند.

به عنوان مثال کشور هند که حدود ۱ میلیارد و چهارصد میلیون جمعیت دارد، یکی از بزرگ ترین کشور جهان با جمعیت بالق بر یک میلیارد نفر یکی از اهداف ما در حوزه صادرات سیب درختی به شمار می رود.ولی متاسفانه درصد خیلی کمی از این بازار بزرگ به صادرات سیب ایران تعلق دارد.

استانداردهای صادراتی برای اینکه بتوانیم وارد بازارهای اروپایی و همچنین بازارهای هدف شوییم، نیازمند رعایت استانداردهایی چون برداشت صحیح، سورت بندی مناسب و بسته بندی طبق استانداردهای روز دنیا هستیم. کشورهایی نظیر آمریکا، چین و شیلی بیشترین میزان صادرات این محصول را دارند.

اگر بتوانیم اصول بسته بندی و استانداردهای IFF را رعایت کنیم، طبیعتا می توانیم علاوه بر کشورهای

 • هندوستان
 • افغانستان
 • پاکستان
 • عراق
 • قزاقستان
 • روسیه
 • اوکراین

وارد بازارهای کشورهای اروپایی نیز شویم.

قیمت سیب درختی صادراتی

استاندارد IFF برای صادرات چیست

برای اینکه بتوانیم جایی در بازار اتحادیه اروپا برای خود باز کنیم باید استانداردهای لازم در این زمینه را رعایت کنیم.

این استانداردهای لازم از زمان کاشت محصول شروع و تا بسته بندی آن که همه آموزش های لازم در این زمینه در قالب یک فایل وورد به زبان انگلیسی گردآوری شده است که می توانید با کلیک روی تصویر زیر، فایل مورد نظر را دانلود نمایید.

قیمت سیب درختی صادراتی

صادرکنندگان برتر سیب درختی

صادرات سیب در سال ۹۷ با توجه به تولید کمتر سیب درختی نسبت به سال ۹۵ و۹۶ حدود  ۵۰۰ هزار تن کاهش یافته است.

این عامل سبب کمتر شدن صادرات این محصول در سال ۹۷ شده ولی پیش بینی ها بر این است که در سالهای پیش رو صادرات سیب افزایش پیداکند.

فروش عمده سیب درختی در به ویژه صادرات آن،  شرکتهای زیادی را به رقابت وا داشته است، هر چقدر رقابت این شرکت ها بیشتر شود کیفیت و شکل بسته بندی ها بهتر خواهد شد.

کشورهای خارجی بدنبال سیب های بهتر و خوش طعم تر و شکیل تر هستند، ایجاد رقابت در شرکت ها یک پون مثبت برای صادرات به حساب میاد، بدین ترتیب صادر کنندگان سیب باید هر روز کیفیت و طعم و با بسته بندی ها متنوع زیبا تولید و عرضه کنند.

برای صادرات سیب درختی باید ابتدا به پتانسیل کشورهای منطقه توجه و پی برد ، یکی از کشورهای منطقه که پتانسیل بالای برای صادرات دارد، کشور پاکستان است، صادرات سیب درختی به پاکستان، عراق، ترکیه از پتانسیل بیشتری نسبت به کشورهای دیگر برخوردار هستند‌.

قیمت سیب درختی صادراتی
قیمت سیب درختی صادراتی

بزرگترین کشورهای تولیدکننده سیب درختی

بزرگترین و مهمترین کشورهای تولید کننده و صادر کننده سیب درختی را چین در رتبه اول و آمریکا در رتبه دوم به خود اختصاص داده اند

صادرات جهانی سیب به طور میانگین در سال ۲۰۱۵ به میزان ۲ درصد کاهش یافته، و این آمار در سال ۲۰۱۷ تا ۲۰۱۹ کاهش ۳.۵ درصدی صادرات سیب درختی را در جهان نشان میدهد.

درصد وسعت کشورهای صادر کننده سیب درختی ابتدا قاره اروپا درصدر قرار دارد، جایگاه دوم قاره آسیا و سپس امریکای شمال، امریکای جنوبی، اقیانوسیه وافریقا قرار دارند.

درصد صادرات کشورها در سال ۲۰۱۸

• کشور چین  با ۱۷.۳ درصد

• کشور آمریکا با ۱۳.۵ درصد

• کشور ایتالیا ۱۰.۹ درصد

• کشور شیلی ۹.‌۴ درصد

• کشور فرانسه ۷.۶ درصد

• کشور نیوزیلند ۷ درصد

• کشور هلند ۵.۴ درصد

قیمت سیب درختی صادراتی

مرکز پخش و فروش سیب درختی

مراکز پخش و فروش عمده سیب درختی زیادی در ایران وجود دارند، که با گردآوری سیب ها از صاحبان باغ و پخش در میدان بارها و بخشی هم برای صادرات در مراکز و سوله ها نگاه داری میشوند.

مراکز پخش سیب درختی به نسبت وسعت کار خود دست به فروش نیز میزنند، به عنوان مثال میدان بار ها با پخش میوه ها به مغازه داران در این وسعت کاری دست به خرید نگهداری و ساخت مرکز و پخش و فروش سیب درختی میشوند.

در مورد مراکز پخش و فروش به عنوان صادرات همین موارد گفته صدق میکند با این تفاوت که باید استانداردهای بیشتر و سخت گیرانه تری در نظر داشته باشند تا در پخش و فروش در سطح بین المللی از رقبای خود عقب نمانند.

سجاد راد

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره روی دکمه زیر کلیک کنید.

مشاوره و فروش

مجموعه ویتاراد شما را به خرید بهترین محصولات انگور و کیوی و خیار و… دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

0

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

Call Now Buttonتماس بگیرید