مجموعه ویتاراد شما را به خرید بهترین محصولات انگور و کیوی و خیار و… دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

قیمت پرتقال والنسیا

آنچه در این مقاله می خوانید...

شهر های عمده تولید پرتقال والنسیابازار صادراتی انواع پرتقال ایرانصادرات پرتقال شمال به انگلیس
قیمت پرتقال والنسیا

قیمت پرتقال والنسیا شمال و جنوب که در ماه های مختلف برداشت و به فروش می رسند، بالای ۱۵۰۰۰ تومان بوده است که این نرخ برای سال ۱۳۹۹ بوده است که طبیعتا قیمت فروش پرتقال والنسیا در سال جاری بالاتر خواهد بود.

چرا که در سال جدید میزان باردهی درختان این میوه در مناطق شمالی و جنوبی کشور کاهش داشته است و از طرفی دیگر، اگر میزان سفارش از بازار های صادراتی همانند سال قبل باشد، بالطبع باعث افزایش قیمت آن در باغات کشور خواهد داشت.

پرتقال والنسیا به دلیل اینکه سایز یکنواخت، طعم شیرین و ماندگاری بسیار بالایی دارد، کشور های مختلفی از کشور های آسیایی و اروپایی اقدام به خرید آن می کنند که ما در این مقاله قصد داریم تا اطلاعات جامع تری نسبت به این محصول در اختیار شما مشتریان محترم قرار دهیم.

قیمت پرتقال والنسیا

شهر های عمده تولید پرتقال والنسیا

اگر مقاله های قبلی ما را دنبال و مطالعه کرده باشید، اشاره کرده بودیم که برخی از استان های شمالی و جنوبی کشور، از قطب های تولید انواع پرتقال در ایران هستند.

مهم ترین شهر های تولید این نوع پرتقال در کشور عبارتند از:

 • بابل
 • آمل
 • قائم شهر
 • ساری
 • جیرفت
 • داراب
 • جهرم
 • شیراز
 • فسا
 • رامسر
 • شهسوار
 • بم

که حجم برداشت از باغات در هر کدام از این شهر ها متفاوت از هم می باشد که عمده برداشت آن هر سال از باغات استان مازندران انجام می گیرد.

قیمت پرتقال والنسیا در این چند سال اخیر به قدری افزایش داشته است که اغلب، باغداران در هر کدام از این نواحی مذکور، سطح زیر کشت خود را در باغات خود افزایش داده اند که امید است برای سال های آینده بتوانیم میزان فروش پرتقال والنسیا یا سایر گونه ها را افزایش دهیم.

قیمت پرتقال والنسیا

بازار صادراتی انواع پرتقال ایران

ایران در زمینه تولید سرانه میوه پرتقال در جهان، در رتبه یازدهم قرار دارد که نسبت به گرید های این میوه در زمان بسته بندی، سهم کمتری از بازار های صادراتی را داشته است.

اغلب پرتقال والنسیا ایران تنها به چند کشور اروپای شرقی و برخی از کشور های حوزه خلیج فارس صادرات می شود که ارز آوری قابل توجهی برای تجار ایران ندارد.

بازار رقابتی این میوه در هر کدام از این کشور های هدف، باعث شده تا قیمت فروش پرتقال ایران کاهش داشته باشد.

اما اگر نسبت به میزان برداشت پرتقال از باغات ایران، بتوان بر روی بازار های جدید تمرکز و برنامه ریزی کرد، یقینا می توانیم حجم بالایی از واریته های مختلفی از پرتقال ایرانی را در این کشور ها با قیمت بسیار بالا به فروش برسانیم.

خیلی از کشور ها در اروپا هستند که نتوانسته ایم محصولات خود را در بازار آنها معرفی کنیم که در مقاله بعدی بیشتر این بازار ها را معرفی خواهیم کرد که به عنوان بالاترین و بیشترین حجم وارد کننده ها پرتقال در جهان به شمار می روند.

قیمت پرتقال والنسیا ایران در این کشور ها بالطبع خیلی بالاتر از قیمت فروش آن در بازار روسیه خواهد بود که باعث می شود تا صادر کننده های ما تمرکز خود را تنها از سه الی چهار کشور برداشته و گسترده تر به بازار محصولات خود فکر کنند.

قیمت پرتقال والنسیا

صادرات پرتقال شمال به انگلیس

در استان های شمالی خصوصا مازندران، عمده برداشت باغداران از باغات خود، پرتقال تامسون نافی و ناول است که در کنار این، پرتقال والنسیا را هم در حجم بالا از باغات خود برداشت می کنند.

انگلیس به عنوان یک کشور از اتحادیه اروپا که جمعیتی بیش از ۶۰ میلیون نفر دارد، از بزرگ ترین بازار های میوه به حساب می آید. هر سال واریته های مختلفی از میوه پرتقال از کشور های آفریقایی و ترکیه به بازار این کشور وارد می شود که در بسته بندی های بسیار شکیل و سورت مناسب با بالاترین نرخ به فروش می رسند.

مهم ترین مسئله این است که پرتقال ایران نسبت به پرتقال کشور های رقیب کاملا سالم و دارای طعم و مزه بسیار خوبی است که این موضوع جدیدا در شهروندان این کشور اثبات شده است.

همین موضوع به مرور زمان می تواند بر حجم تقاضا خرید پرتقال ایران بیافزاید و کشور های مختلف دیگری از قاره اروپا اقدام به سفارش خرید کنند.

قیمت پرتقال والنسیا و تامسون ایران برای صادرات به انگلیس یا هر کشور دیگری در اروپا بسیار رقابتی تر از قیمت پرتقال مصری یا آفریقای جنوبی خواهد بود که این موضوع می تواند سود دو طرفه برای صادرکننده و وارد کننده باشد.

سجاد راد

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره روی دکمه زیر کلیک کنید.

مشاوره و فروش

مجموعه ویتاراد شما را به خرید بهترین محصولات انگور و کیوی و خیار و… دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس بگیرید